İstanbul Ağrı ambarı

İstanbul Ağrı Ambarı yani İstanbul Ağrı Nakliyat Ambarı işletmeciliği, oldukça tercih edilen bir taşıma yöntemidir. Bu yazımızda; Ambar Taşımacılığı Nedir? Ambar Taşımacılığı Avantajları Nelerdir? Nakliye Nedir? gibi sorularınıza değineceğiz. İstanbul Ağrı Ambar ; yük taşıma araçlarını yüklemelerini, boşaltmalarını ve aktarmalarını yaptıkları yerdir. Ambarın bir diğer amacı da yük taşıma araçlarının haberleşme, ve şehir içinde ulaşım hizmetleri de sağlamasıdır. Yani ambar; taşınacak olan eşyaların birleştirildiği, saklandığı ve dağıtıldığı büyük depo alanlarına denmektedir. Farklı illere göndereceğiniz yüklerin ambar noktalarında toplanıp, daha sonra aynı noktadan tekrar araçlara yüklenip farklı şehirlere dağıtıma çıkmaktadır. Ambar alanlarında eşyalarınız ambalajlanıp listelenir ve ambalajlama esnasında kilo/gramajları hesaplanarak gerekli bilgiler çeki listesine yazılır. Ambar alanlarında ayrıca kırılabilir ve değerli eşyalar için köpük ve çeşitli paketleme yöntemleriyle saklanılan depo yerleri de bulunmaktadır.

İstanbul Ağrı Ambarı Taşımacılığı Nedir?

Ambar Taşımacılığı, Parsiyel Taşımacılık ile neredeyse aynıdır, bu yöntem parsiyel taşımacılığın gelişmiş bir diğer yöntemi olarak tanımlanabilir. Bakıldığında amacı aynı olup, bir aracın birden fazla göndericiye taşınma şeklidir. Belirgin farklı yönü ise; ambar taşımacılığı modelinde adresten alma v adrese teslim gönderileri şehirler arası araçlar yerine küçük kargo dağıtım ve toplama araçları ile yapılır, bu sebeple adresinizden alınan ürünler çıkış yerinde aktarma merkezinde birleştirilerek şehirler arası araçlara yüklenir. Varış yönünde transfer merkezlerinde ayrılan yükler, küçük araçlar ile alıcılara teslim edilmek üzere yola çıkarılır. Aynı adrese gidecek 1 veya 2 palet yükleriniz var ise bu taşımacılık modeli daha avantajlıdır. Bu taşımacılığın uygun fiyatlı olmasından dolayı Türkiye’de yoğun olarak tercih edilen bir nakliye hizmetidir. Nakliye ambarı hizmetini, göndermek istediğiniz yük ve eşyalarınızı bütçenizi sarsacak miktarlarda ödemenize gerek kalmadan gönderimini rahatlıkla yapabilirsiniz. İstanbul Ağrı nakliye ambarı taşımacılığının ekonomik açıdan uygun olmasının sebebi; taşımacılık araçlarının sürekli olarak farklı şehirlere gitmesi ve bu şehirlerden araç deposunun boş şekilde dönmemesidir. Kargo firmalarının yük içeriği veya boyutundan dolayı kabul edemediği bir çok yükü nakliye ambarı sayesinde dilediğiniz yere gönderim yapabilirsiniz. Ayrıca İstanbul Ağrı Nakliyat Ambarı, kargo şirketlerine göre daha uygun fiyatlarla gönderim yapmaktadır.

İstanbul Ağrı Ambarı
İstanbul Ağrı Ambarı

Parsiyel Taşımacılık Nedir ?

Parsiyel, kelime anlamı ile parça demektir. Nakliye türlerinde komple, parsiyel, proje ve ağır nakliyat gibi çeşitli taşımacılık hizmetleri sunulmaktadır. Aynı güzergah üzerinde birbirinden farklı müşterilerin yüklerini, aynı anda aynı taşıma aracı ile taşınmasına parça eşya taşımacılığı veya parsiyel taşımacılık denmektedir. Parsiyel taşımacılıkta amaç, aynı güzergahta taşınması gereken bütün yüklerin yük miktarları bir aracı tamamen doldurmasa bile, aynı araca yüklenerek taşıma maliyetlerini oldukça düşük bir seviyeye getirmektir.

İstanbul Ağrı Ambarı Ücreti Nasıl Hesaplanır?

Yüklerin taşıma ücreti cinsine göre değişmektedir. Koli, çuval, paket, palet vb. gibi bir çok ürün cinsi bulunmaktadır, ölçü, cins ve ağırlıklarına göre net bir fiyat verilebilmektedir. Örneğin; İstanbul Anadolu Yakasından Antalya’ya giden 10 adet firma mevcutsa, Avrupa Yakasında 30 adet firma mevcuttur ve rekabet imkanı olamayacağından gönderim fiyatlarının yüksek olmasına neden olmaktadır. Bu sebeple yüklenecek lokasyondaki taşıma firmalarına ve ulaşacak adrese göre değişiklikler göstermektedir.

istanbul Ağrı ambarı
İstanbul Ağrı Ambarı

Ambar Taşımacılığı Avantajları Nelerdir?

Kargo şirketleri; yükleme ve boşaltma işlemlerinin zor olduğu savunması ile yüklerin 100 kilogramdan ağır, uzunluğu 3 metreden fazla, ve hacmi 700 desi’den büyük özellikteki yükleri kabul etmezler. Ayrıca içeriği sıvı veya parlak/yanıcı madde olan ürünleri de kargo şirketleri kabul etmezler. Paletli ürünler, varil, fıçı vb. paketli yükler, ayrıca boru, buzdolabı, çamaşır ve bulaşık makinesi,derin dondurucular ve sanayi tipi makineler de ne yazık ki yasaklı yük grubuna girmektedirler.

Bu tip gönderilerin taşınabilmesi için uygun olan yöntem sadece Ambar Taşımacılığı ve Nakliye Ambarı firmaları olacaktır. Ayrıca İstanbul Ağrı Nakliyat Ambarı taşımacılığı, yükler için fiyatları kargo şirketlerine göre daha ekonomik ve hesaplı bir taşıma yöntemidir. Kargo firmalarının ambalaj, içerik ve ağırlık gibi sebeplerden dolayı kabul edemediği bir çok farklı özellikteki ürünler, İstanbul Ağrı Nakliye Ambarı sayesinde kolaylıkla ve hızlı olarak taşınabilmektedir. Aynı zamanda, İstanbul Ağrı Nakliyat Ambarı fiyatları da komple ve parsiyel taşımacılık modellerine göre biraz daha masraflı olsa da, kargo şirketlerinin belirttiği ücretler ile kıyaslandığında yük seçenekleri daha fazla ve daha ucuzdur. Ambar taşımacılığının bir diğer avantajı ise yükleme aracını tamamen doldurmak zorunda olmamanızdır. Tek bir parça eşyanız dahi olsa yüklerinizin ambarda bekleyen varış yerinin güzergahına uygun olacak araçlara yüklenerek taşınması sağlanmaktadır. Yükün taşınma koşulları ve paketlenmesi doğru şekilde yapıldığından eşyalarınıza zarar gelmemektedir.

İstanbul Ağrı Ambarı Güvenli Midir?

Ambar nakliye taşımacılığında tıpkı evden eve nakliye hizmeti gibi hassas olarak çalışılmaktadır. Ambar nakliye hizmetinin bir artısı da, gönderim aracının deposunu tamamen doldurmak zorunda olmamanızdır. İstanbul Ağrı nakliye ambarı, taşımacılık hizmeti sunarken her yüke hassa davranarak, iyi paketleme ile taşımaktadır. Bu hizmet bütün ambar taşımacılığı için geçerlidir. İstanbul Ağrı ambarı taşımacılığı; Türkiye’nin dört bir yanına taşınacak yükleri, varış yerine büyük önlemler ile ulaştırmakta ve yerlerine güvenilir bir şekilde teslim etmektedir.

İstanbul Ağrı ambar
İstanbul Ağrı ambarı

İstanbul Ağrı Ambarı Kargo Taşımacılığı Nedir ?

Kargo; taşınacak gönderilerin adresten veya kargo şubesinden alınıp, gönderim adrese teslim edilmesi yönünde taşıma şeklidir. Kargolar ile dosya, ufak paketler ve koliler gibi ürünler taşınmaktadır, bu sebeple kargolar maalesef yük araçlarının kapasiteleri de az olduğundan büyük eşyalar taşımamaktadır.

Kargo İle Ambar Taşımacılığının Farkları Nelerdir

Kargo firmaları, daha az ve daha küçük yükleri kabul eder, fakat nakliye ambarı taşımacılığı küçük veya büyük, ağır ve hafif fark etmeden her tipteki yükü taşımaktadır. Kargo firmaları gönderiyi ve eşyayı direkt ikametgah yerine, herhangi bir kata kadar çıkartır fakat ambar taşımacılığında yükler kapıdan alınır ve kapıya teslim edilir, ölçü ve ağırlık bakımından daha yüksek yükler olduğu için ambar taşımacılığı apartmanın katlarına yükü çıkartmaz. Kargo ile daha küçük ve şahsi gönderiler yapılabilir, ambar taşımacılığında sadece paket ve koli miktarı olarak fazla, irsaliye yada faturası mevcut olan gönderiler kabul edilmektedir. Ambar taşımacılığı firmaları, kargo firmalarına göre %50 daha ucuza gönderim yaparlar ve örneğin kargonun 30 ₺ istediği ufak çaplı koliye, ambar taşımacılığı ile 15₺ gibi cüzi bir rakamla gönderim sağlayabilirsiniz.

İstanbul Ağrı Ambarı
İstanbul Ağrı Ambarı

İstanbul Ağrı Ambarı Taşımacılığında Yaşanabilecek Problemler

Ambar taşımacılığı Türkiye’de neredeyse 50 yılı aşkındır bulunmaktadır. Nakliye ambarı taşımacılığının başladığı günden günümüze kadar bir takım çözüme ulaşmamış ve hala devam eden sorunları bulunmaktadır. Örneğin acilen yola çıkması gereken yükleriniz vardır ve yüklerinizin gönderimi için 15’den fazla nakliyat ambarı firması ile görüşürsünüz, fakat hepsinden olumlu yanıt uygun fiyat vs. alsanız bile firma gönderimi alıyorum deyip gelmez veya yükleri sizden aldığı halde yola çıkmaz, teslimat sırasında da bir takım sorunlar çıkabilir. Ama bu ambar taşımacılığı kötü bir taşıma yöntemidir demek değildir. Her işte olacağı gibi nakliyat ambar hizmetinin de artısı ve eksisi olabiliyor. Bir ambar nakliye firması ile anlaştıktan sonra, ne zaman varacağı yere ulaşır, acaba yola çıkmış mıdır, eşyalarım yolda kaybolur mu gibi birçok soru her insanda olacağı gibi aklınızı kurcalayabilir. Yüklerin sizden teslim alındığı andan itibaren, eşyalarınız ambar nakliyat firmasının güvencesi altındadır. Gönderileriniz teslim alındığı andan itibaren varış yerine teslim edilene kadar sigortalı bir şekilde taşınmaktadır. Oluşabilecek her türlü sorun firmaya ait olacaktır. Kaybolma, hasar görme, ezilme vb. her türlü sorunu üstlenmekteyiz.

Eşyalarınızı teslim aldıktan sonra, gönderim yerine ulaşana kadar ne kadar sürede varacağını doğal olarak merak edebilirsiniz. Varış süresi yola çıkış ve varış mesafesine göre değişmektedir ayrıca bu süre kilometre göz önüne alınarak da hesaplanmaktadır. Eşyaların teslim edileceği il veya ilçe, merkezi yere uzaklığı ya da yakınlığı, teslim edilecek yerin trafik yol durumu gibi etkenlerde değişkenlik göstermektedir. Teslimatlar yola çıkmadan önce haftalık bir plan yapılır ve bu plan çerçevesinde teslimat yapılır. Teslimat ve varış süresini öğrenmek için yapmanız gereken firmadan bilgi alırken, eşyaların gideceği yere göre sorgulayarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Gönderim sürelerinin uzaması normal bir durumdur fakat ambar nakliye taşımacılığı hizmetinde uzunca süren gönderimler olmamaktadır, aksine durumun müsaitliğine ve imkanlara göre en kısa sürede sorunsuz şekilde alıcıya teslim etmek bizim birincil hedefimizdir.

İstanbul Ağrı Nakliyat Ambarı Taşımacılık Hizmeti

İstanbul Ağrı nakliye ambar taşımacılığı diğer taşıma yöntemlerine göre aralarında en karlı olan taşıma seçeneklerindendir. Yükleri taşıyan araçlar varış yerlerindeki illerinin dönüşümlü olarak oradaki ambarlardan tekrar yük alarak dönüş yolunda da boş dönmezler. Aracın deposunu komple doldurup ayrıca parça halinde de taşımacılık hizmeti vermektedirler. Bu verimli yöntem sayesinde yüklerinin taşınmasını isteyen müşteriler ekonomik bir taşıma yöntemi olduğundan daha iyi değerlendirip çok daha düşük maliyetle istedikleri bölgeye gönderim sağlayabilmektedir. Firmamız İstanbul Ağrı nakliyat ambarı; günlük olarak nakliye ambar hizmeti vermektedir. Yükleriniz en kısa sürede teslim alınarak varış yerine mümkün olduğunca en kısa sürede teslim edilmektedir. Aynı evden eve nakliyat taşıma hizmetinde olduğu kadar güvenli bir taşıma yöntemidir. Nakliye firmasının şehir içi veya şehir dışı evden eve eşya taşımacılık hizmeti verirken uyguladığı bütün şartlar ambar taşımacılığı için de geçerli olmaktadır.

Ambar
İstanbul Ağrı Ambarı

Nakliye Nedir ?

Nakliye, herhangi bir ürünün belirli yerden alınarak ,belirtilen varış yerine taşınma hizmetine verilen addır. Günümüzde nakliye tek kelime ile taşımacılık olarak ifade edilmektedir. Nakliye taşımacılığının bir çok türü vardır ve her birinin ayrı tanımlaması bulunmaktadır. Gönderim yapacağınız zaman b seçenekler hakkında bilginiz olması gerekmektedir. Nakliye başlı başına kara yolu taşımacılığı ile yapılmamaktadır diğer taşıma seçenekleri deniz yolu nakliyesi, hava yolu nakliyesi ve demir yolu nakliyesi olarak diğer taşıma yöntemleri gibi ayrılmaktadır. Nakliyenin diğer türleri şu şekildedir;

Nakliyat
Nakliyat

Nakliye Çeşitleri Nelerdir?

Nakliye firmaları yapılacak taşımanın, yükün türüne göre gönderim alanı açılarak yükün özelliğine göre araç belirlenerek taşıma işlemleri yapmaktadır. Nakliye çeşitleri 3 başlığa ayrılmaktadır. Bu başlıklar; evden eve nakliye, parsiyel nakliye ve komple nakliye taşımacılığıdır.

Evden Eve Nakliye Taşımacılığı

Evden eve nakliye taşımacılığı; en çok tercih edilen taşımacılık yöntemlerindendir. Evden eve nakliye şahıs ya da firmanın, ev veya ofis eşyalarının taşınması için yüklerinin anlaşılan bir nakliye firmasının aracına yüklenerek taşınmasına verilen addır. Evden eve nakliye taşımacılığı sigortalı olarak taşınma yapılabilen bir yöntemdir.

İstanbul Ağrı Ambarı Parsiyel Nakliye Taşımacılığı

Parsiyel nakliye taşımacılığı; bir çok firmanın tercih ettiği taşıma yöntemidir. Bu taşımada ürünlerin özelliklerine ve taşınma şekline göre, parsiyel ve komple yükleme olarak ikiye ayrılmaktadır. Parsiyel yükleme açıkça belirtmek gerekirse, birden çok firmanın farklı yükleri aynı nakliye taşıma aracına yüklemesi ve taşınması işlemine denmektedir. Parsiyel nakliye taşımacılığı kara yolu , hava yolu, demir yolu ve deniz yolu ile yapılmaktadır.

Komple Nakliye Taşımacılığı

Komple nakliye taşımacılığı; firmaların genellikle daha büyük yükleri olduğunda tercih ettiği taşıma yöntemidir. Bu yöntem ise tek bir şahısın veya firmanın yükünü sadece bir nakliye aracına bütünüyle yükleyerek taşınmasına verilen addır. Parsiyel yükleme şeklinde daha az miktarda malzemenin daha düşük maliyetle taşınması amaçlanmaktadır. Komple nakliye taşımacılığı aynı şekilde kara yolu, hava yolu, demir yolu ve deniz yolu ile yapılmaktadır.

Ambar
Ambar

Lojistik Ve Nakliye Arasındaki Fark Nedir?

Halk arasında lojistik ve nakliye birbirlerine yakınmış gibi görünse de aslında birbirinden apayrı iki terimdir. Nakliyat kısaca taşıma işi anlamına gelmektedir, lojistik ise açıkça tanımıyla, insanların talep ve ihtiyaçları doğrultusunda bu talebi karşılamak adına her türlü hizmetin, ürünün ve bilgi akışını göndericiden alıcıya ulaşana kadar planlı ve programlı şekilde taşınması anlamına gelmektedir.

İstanbul Ağrı Ambarı
İstanbul Ağrı Ambarı

Birinci Parti Lojistik (1PL)

Lojistik genel anlamıyla hizmet alan taraftır, herhangi bir üretici veya bir gönderici vasıtasıyla lojistik hizmeti verilmektedir. Tüketici veya üreticinin nakliye taşıma araçları satın alarak tüm dağıtım ve teslimatı kendi yapmasına denilen lojistik kavramdır yani; kendi tır filosu ile dağıtımını yapan veya kendi deposunda kendi personelini ya da taşeron kullanarak depolama yapan bir firma, 1. Parti lojistik yapmaktadır.

İkinci Parti Lojistik (2PL)

Kurye şirketleri, paket taşımacılığı, taşıma işleri organizatörleri vb. gibi 1PL şirketlere göre daha geniş coğrafik bölgelerde öz mal veya dış kaynak olarak tanımlanan firmaların doğrudan müşterisi olan firmaları ifade etmektedir. Varlık bazlı, yatırım bazlı dediğimiz, tır filosu, depo yerleri, antrepolar kendi varlıkları olan ve bu varlıkları ile geleneksel taşımacılık, depoculuk hizmetleri veren firmalardır ve b u firmalar birinci parti lojistik firmalar ile iş yapmaktadırlar. Üretici veya ithalatçının kendi ürünlerini nakliyat firmasına devretmesine verilen lojistik olarak da tanımlanmaktadır. Müşteriler stratejik olarak kendi ihtiyaçları doğrultusunda çözüm odaklı yöntemlere gitmektedir. Tedarik zincirinin karmaşıklığı ve zorluğundan gelen hoşnutsuzlukları firmalar en hafif şekilde atlatmaya çalışmaktadır. Türkiye’de yaşayıp herhangi bir yurt dışı altyapılı bir web sitesinden alışveriş yaptığınızda, ürünü aldığınız ülkeden kapınıza getirme işlemini gerçekleştirmek 3PL lojistik sisteminin hizmeti olarak açıklanabilir.

İstanbul Ağrı Ambarı
İstanbul Ağrı Ambarı

Üçüncü Parti Lojistik (3PL)

v3PL Lojistik kullanan firmalar , hizmeti kendileri sağladıkları gibi, aracı firmalar da olmaktadır. Üçüncü parti lojistik, bir firmanın malzeme yönetiminin veya ürün dağıtımının bir kısımı veya hepsi farklı bir şirkete vermesi anlamına gelmektedir. Bu aracı firmalar, kendi yatırımlarına sahip oldukları gibi, birden fazla 2PL firmalarını kullanıyor da olabilir. Mesela üretici bir firma, kendi deposunun stoğunu ve envanterini verilen siparişlere göre sevkiyat planlaması yönetimini 3PL bir firmaya devredebilir, 3PL ile çalışan firma bu yönetimin işlerini yapmak için gerekli olan personel, envanter, altyapısı gibi unsurları kendisi yönetecektir.

İstanbul Ağrı Ambarı
İstanbul Ağrı Ambarı

Dördüncü Parti Lojistik (4PL)

Dördüncü parti lojistik, üçüncü parti lojistik firmalarının yetersiz olması nedeni ile 1990’lardan sonra
lojistik sektörüne giriş yapmıştır. Taşıma ve depolama gibi alanları hedefleyen üçüncü parti
lojistikçiler, firma ve kurumların karmaşık lojistik gereksinimlerine yeterince karşılık verememiştir. Bu
karmaşıklığı ortadan kaldırmak amacı ile 4PL karmaşık lojistik zincirinin çözülmesi üzerine uzmanlık
seviyesinde hizmet vermektedir. 4PL lojistik, depolama, paketleme, kargo takibi gibi işlerin yanı sıra
çalışmış olduğu firmalara ürün tedariki hizmeti de sağlamaktadır. Yani burada anlayacağımız üzere
‘Nakliye’ Lojistiğin içerisinde yer alan bir dal ve hizmet sektörüdür.

Oylamak İçin Tıkla
[Total: 0 Average: 0]

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

05525308282